Yaşam

Atatürk Dizisi Nedeniyle Disney+ Boykot Edildi: Sosyal Medyadan Tepkiler Çığ!

Yaklaşık bir yıl önce Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan online yayın platformu. Disney+ son günlerde önemli bir konu nedeniyle gündemde. Çoğunuzun bildiği gibi konu bu. Atatürk“. Uzun süredir yeni bir proje üzerinde çalışan Disney+ ekibi, geçmişte sayısız içerik yayınlamasına rağmen konu Atatürk’e gelince tıkandı. rahatsız . Hal böyle olunca da Disney+ diziyle ilgili anlamsız adımlar attı.

Burada tüm detayları açıklıyoruz Disney+ cephesinden olayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak gazeteci Candaş Tolga Işık, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve MİT Başkanı İbrahim Kalın’ın da işin içinde olduğu ve Disney+’ın bugün bir açıklama yapacağı bildirildi. Bu açıklamaya herkesin gözü kulağı Disney+’tan gelecek…

Ama… Tepkiler dinmiyor: Sosyal medyada Disney+ için boykot çağrıları yapılıyor

Ermeni lobilerine boyun eğdiği iddia edilen Disney+, son dönemlerin en büyük sosyal medya mecrası konumunda. linç edilmelerinden birine yol açtı. İnternet kullanıcıları, özellikle X – diğer adıyla Twitter’da sayısız gönderi paylaşıyor. Tek bir etiket değil. Kullanıcılar, ” #Disneyliptalet“, ” #Atatürk’e Saygı” Ve ” #Disney boykotu” etiketleri ile sosyal medya üzerinden boykot davetleri yapmaktadır.

İşte konuyla ilgili bazı gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu